Newsy

Piotr Kraśko: Wigilię spędzę na Mazurach z rodziną i setką koni

2016-12-23  |  06:50

Dziennikarz po raz pierwszy od lat nie będzie pracował w wigilijny wieczór. Boże Narodzenie spędzi wraz z rodziną w swoim mazurskim domu. Na sylwestra zamierza natomiast wybrać się w podróż.

Piotr Kraśko wraz z żoną Karoliną Ferenstein-Kraśko jest właścicielem domu w miejscowości Gałkowo, położonej w województwie warmińsko-mazurskim. W Gałkowie mieści się również stadnina koni, którą od kilkudziesięciu lat prowadzi rodzina Ferensteinów. To właśnie w mazurskim domu dziennikarz spędzi tegoroczne święta Bożego Narodzenia.

Po raz pierwszy wigilię spędzimy nie w Warszawie, a w naszym domu z rodzicami na Mazurach i z setką koni, co myślę, że będzie fantastycznym doświadczeniem – mówi Piotr Kraśko agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Jako dziennikarz newsowy z kilkunastoletnim stażem Piotr Kraśko przywykł do spędzania świąt w pracy. W tym roku jednak kończy poranny dyżur w „Dzień Dobry TVN” o godzinie 11.00 i od razu wyjeżdża na Mazury.

Dość wyjątkowo w tym roku. A w sylwestra wyjeżdżamy nawet w podróż – mówi dziennikarz.

Zbliżający się koniec roku nie skłania Piotra Kraśki do składania samemu sobie noworocznych obietnic i postanowień. Twierdzi, że próbował tego w przeszłości, nigdy się to jednak nie sprawdzało. Zdaniem dziennikarza wszystkie zmiany i cele życiowe należy wprowadzać od razu, bez względu na datę w kalendarzu i bez odkładania na bliżej nie określoną przyszłość.

O tych postanowieniach noworocznych zapominamy po tygodniu. Jeżeli to jest ważne, to po co z tym czekać, zróbmy to od razu – mówi Piotr Kraśko.

Czytaj także

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Film

Katarzyna Warnke: jako kobieta obawiam się, że mam mniejsze szanse na karierę zagraniczną niż mój mąż

Aktorka ma nadzieję na karierę zagraniczną. Obawia się jednak, że ma na to mniejszą szansę niż jej mąż. Twierdzi jednak, że Piotr Stramowski uczy ją pozytywnego myślenia i wiary w to, że wszystko jest możliwe. Obecnie oboje starają się o dystrybucję filmu „W spirali” w Wielkiej Brytanii.

Media

Odeta Moro: jestem absolutnie wkręcona w nowy program. Dobrze, że ktoś mi zaufał i dostałam cały weekend

Dziennikarka została gospodynią nowej weekendowej audycji na antenie Radia Złote Przeboje. Twierdzi, że jest zachwycona obecnymi obowiązkami i ma nadzieję, że jej program stanie się inspiracją dla słuchaczy do podejmowania nowych wyzwań i aktywności. Zaznacza też, że ma teraz nieco więcej pracy i musi przyzwyczaić organizm do nowego systemu pracy, do tej pory bowiem jej dzień zaczynał się już o piątej rano.

Zdrowie

Ponad połowa Polaków unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności

Z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wynika, że niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce. Mimo to niechętnie podejmujemy temat płodności – z powodu wstydu, obawy przed negatywną reakcją otoczenia, a także braku podstawowej wiedzy. Pary, które planują powiększenie rodziny, często nie są świadome tego, jak przebiega cykl menstruacyjny kobiety, a tym samym, kiedy są największe szanse na zapłodnienie.

Dom i ogród

W małych mieszkaniach najlepiej sprawdzają się drzwi przesuwne. Można je wykorzystać do zamykania pomieszczeń lub ich podziału

Drzwi przesuwne stwarzają dużo możliwości aranżacyjnych i są coraz chętniej wykorzystywane w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Pozwalają one bowiem dobrze wykorzystać powierzchnię pomieszczenia. Można je schować wewnątrz ściany lub przesuwać naściennie. Nowością jest innowacyjny system naściennie przesuwnych drzwi, który pozwala na całkowite ukrycie prowadnic. Są one niewidoczne zarówno przy otwartych, jak i przy zamkniętych drzwiach.