Komunikaty PR

WIOSNA. CZAS MIŁOŚCI MARCOWY KRAKOWSKI SALON POEZJI W ŁODZI JUŻ W NIEDZIELĘ

2024-03-18  |  14:00
Biuro prasowe

WIOSNA. CZAS MIŁOŚCI

MARCOWY KRAKOWSKI SALON POEZJI W ŁODZI JUŻ W NIEDZIELĘ

 

 

Wiosna to niezwykła pora roku, nierozerwalnie kojarzona z nadzieją i miłością.  Nic dziwnego, że opiekun artystyczny i twórca scenariusza Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi – Bronisław Maj najbliższe spotkanie zatytułował „Wiosna i miłość”. W niedzielę 24 marca o godz. 12.00 na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wystąpią Maria Gładkowska, Aleksandra Posielężna i Bronisław Maj, którym towarzyszyć będzie, związany z łódzkim środowiskiem muzycznym, pianista jazzowy – Witold Janiak.

Na program marcowego spotkania z poezją jak zawsze złożą się wiersze autorów, którzy na dobre wpisali się w kanon polskiej literatury. Wśród nich między innymi „Miłość szczęśliwa” Wisławy Szymborskiej, „Do krytyków” Juliana Tuwima, „Jak dobrze” Tadeusza Różewicza czy „Miłość” Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

 – Chcemy, aby w pierwszy wiosenny weekend poezja wypełniła serca publiczności ciepłem i nadzieją, budzącymi się wraz naturą – zapowiadają organizatorzy Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi.

Gośćmi najbliższej odsłony cyklu będą: Maria Gładkowska, Aleksandra Posielężna i Bronisław Maj.

Maria Gładkowska to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, absolwentka PWST im. A. Zelwerowicza, na co dzień związana z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi. Zagrała w wielu spektaklach Teatru Telewizji (m.in. „Pigmalion” G.B. Shawa w reżyserii M. Wojtyszki, „Mizantrop” Moliera w reżyserii J. Majewskiego, „Irydion” Z. Krasińskiego w reżyserii J. Englerta).

Z kolei Aleksandra Posielężna to absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTiT im. L. Schillera w Łodzi. Kiedyś aktorka Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi (m.in. „Bal w Operze”, „Lolita”, „Fabryka muchołapek”), obecnie spektakle z jej udziałem zobaczyć można w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi (m.in. „Dziady” i „Kartoteka”).

Poezji tradycyjnie towarzyszyć będzie muzyka. Tym razem w wykonaniu Witolda Janiaka – pianisty, hammondzisty, kompozytora i laureata wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, Krokus Jazz Festival czy Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie. Dwukrotny laureat Grand Prix Jazz Melomani. Wydał siedem autorskich płyt. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Prowadzi klasę fortepianu, harmonii oraz zespołów kameralnych w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz klasę fortepianu i organów Hammonda w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na Krakowski Salon Poezji w niedzielę 24 marca o godz. 12.00. Bilety można kupić online lub w kasie teatru bezpośrednio przed wydarzeniem. Koszt jednej wejściówki to 10 zł.

Na kolejne spotkania z poezją organizatorzy zapraszają: 28 kwietnia – Poezja Tadeusza Różewicza, 26 maja – „Wiersze dla Mamy…” i 16 czerwca – „Baby, ach te Baby”.

Partnerem Głównym Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi jest PKO Bank Polski.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA. POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA Biuro prasowe
2024-04-22 | 15:00

SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA. POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA

SUROWY REALIZM I GŁĘBOKA REFLEKSJA.   POEZJA TADEUSZA RÓŻEWICZA W  KWIETNIOWYM KRAKOWSKIM SALONIE POEZJI W ŁODZI       Poeta, dramatopisarz,
Teatr Marcin Muszyński odsłania tajemnice Trójkąta Bermudzkiego!
2024-04-18 | 12:00

Marcin Muszyński odsłania tajemnice Trójkąta Bermudzkiego!

Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy i reżyseruje największe Magic Show. Jego najsłynniejsze sztuczki to lewitujący fortepian wraz z pianistą, czy
Teatr JOANNA SOKOŁOWSKA WYGRYWA VI KPA IM. JONASZA KOFTY. W ŁODZI
2024-04-15 | 09:00

JOANNA SOKOŁOWSKA WYGRYWA VI KPA IM. JONASZA KOFTY. W ŁODZI

JOANNA SOKOŁOWSKA WYGRYWA VI KONKURS PIOSENKI AKTORSKIEJ IM. JONASZA KOFTY. W ŁODZI TRWA FESTIWAL OFF-PÓŁNOCNA   Szczerość wykonania i zdolność poruszenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.