Komunikaty PR

Wilczy apetyt na rekord – przygotowania do triathlonu z Avalon Extreme

2024-03-18  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Fundacja Avalon już od ponad 17 lat tworzy świat, w którym osoby z niepełnosprawnościami są aktywne w każdej dziedzinie życia i mogą osiągać zaplanowane cele. Poprzez działalność projektu Avalon Extreme organizacja pokazuje, że sport wyczynowy jest dostępny dla wszystkich i każdy może doświadczyć sportowej adrenaliny!

W tym roku Fundacja Avalon wraz z ambasadorem Sylwestrem Wilkiem ma wilczy apetyt na pobicie rekordu świata w triathlonie osób z niepełnosprawnością na dystansie pełnego IronMana!

Triathlon w Wilczym stylu

Sylwester Wilk jest już rozpoznawalną postacią w świecie sportu. Po wypadku, w wyniku którego stracił nogę, udowadnia społeczeństwu, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia, które sobie stawiamy często są tylko w naszych głowach. Jako pierwszy zawodnik bez nogi na świecie ukończył tor Ninja Warrior, tańczył w programie Taniec z Gwiazdami, a także był bohaterem jednej z kampanii #Wystarczy Zacząć społecznych Fundacji Avalon.

Obecnie przy wsparciu i we współpracy z fundacyjnym projektem Avalon Extreme przygotowuje się do pobicia rekordu świata i startu w dwóch imprezach triathlonowych.

Po rozeznaniu się w tej dziedzinie sportowej, dowiedziałem się, że osoby z niepełnosprawnością w mojej kategorii (T43, amputacja jednostronna poniżej kolana) nie ścigają się na pełnym dystansie triathlonu. Dyscyplina, w której biorą udział to paratriathlon i jest on cztery razy krótszy od standardowej długości. Postanowiłem więc zmierzyć się z pełnym dystansem i wystartować w dwóch wydarzeniach triathlonowych! - Sylwester Wilk, ambasador projektu Avalon Extreme.

Wyniki, do których udało się dotrzeć, potwierdzają, że najlepszym wynikiem zawodnika z niepełnosprawnością jest pokonanie IRONMANA w ciągu 15-16 godzin. Sylwester planuje pokonać cały dystans w ciągu 11-12 godzin.

Pierwszy wyścig, IRONMAN 70.3, odbędzie 9 czerwca 2024 w Warszawie. Sylwester startuje na dystansie ½ IronMana. Drugi wyścig - Greatman, już na pełnym dystansie (3800m pływania, 180km trasy rowerowej oraz 42,2km biegania), odbędzie 4 sierpnia w Kórniku. Obie imprezy są bardzo dobrze znane wszystkim fanom triathlonu w Polsce. Coroczne edycje zrzeszają ogromną liczbę zawodników, kibiców, sponsorów, firm, mediów, ludzi sportu i nie tylko.

Przygotowania pełną parą

Fundacja Avalon przygotowała dla wszystkich miłośników sportu i obserwatorów przygotowań do tego niezwykłego rekordu świata serię relacji video z treningów Sylwestra Wilka. Co tydzień, w czwartek, w social mediach i na kanale YouTube Fundacji Avalon będzie można w wirtualny sposób zajrzeć do sali treningowej, siłowni czy pływalni i przypatrywać się przygotowaniom do rekordu świata. Raz w miesiącu ukaże się również odcinek specjalny ze znanymi postaciami ze świata sportu, ekspertami z dziedziny triathlonu i nie tylko.

Fundacja Avalon umożliwi wszystkim kibicom udział w tych dwóch startach Sylwestra Wilka poprzez relację video i w social mediach.

Jesteśmy dumni z możliwości wsparcia Sylwestra podczas tych wydarzeń. Zachęcamy wszystkich do aktywnego kibicowania. Fundacja Avalon z wielką radością podejmuję tę współpracę ze sportowcem, który swoją postawą przełamuje wszelkie stereotypy o sportach wśród osób z niepełnosprawnościami. Trzymamy kciuki za sukces i determinację Sylwestra! - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Puchar Polski w Kajakarstwie. Doskonałe występy Śliwińskiego i Iskrzyckiej Biuro prasowe
2024-04-30 | 11:00

Puchar Polski w Kajakarstwie. Doskonałe występy Śliwińskiego i Iskrzyckiej

Miniony weekend obfitował w emocje na torze regatowym w Wałczu, gdzie odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Ogólnopolskie Wiosenne Regaty
Sport 120 zawodników walczyło o miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych
2024-04-26 | 16:00

120 zawodników walczyło o miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Ponad 120 pływaków udowodniło, że nie ma dla nich ograniczeń. Mimo swoich niepełnosprawności zawodnicy rywalizowali na najwyższym poziomie. Na basenie wrocławskiej Akademii
Sport 7 nieoczywistych korzyści regularnej aktywności fizycznej
2024-04-26 | 07:24

7 nieoczywistych korzyści regularnej aktywności fizycznej

Powszechnie wiadomo, że sport poprawia ogólną kondycję fizyczną, może pomóc w utracie wagi i osiągnięciu szczuplejszej sylwetki. Nie są to jednak jedyne korzyści płynące z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.