Komunikaty PR

POLSCY SNOWBOARDZIŚCI Z SZANSĄ NA ZŁOTO W LIVIGNO

2024-03-18  |  12:00
Biuro prasowe

W ostatnim tygodniu marca największe talenty świat owego snowboardu spotkają się w małym alpejskim miasteczku. Od 23 do 30 marca, Livigno będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Snowboardzie Juniorów w Slopestyle i Big Air – wydarzenie to stanowi preludium do Igrzysk Olimpijskich Mediolan - Cortina 2026. Jakie polskie nazwiska będą rywalizować o mistrzowski tytuł podczas tego wydarzenia? Kto będzie bohaterem zawodów?

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w Slopestyle i Big Air odbędą się na  terenie Snowparku  Mottolino w Livigno. Zawodnicy snowboardowi z całego świata, w tym drużyna z Polski, będą konkurować ze sobą przez blisko tydzień. Zawody te są niezwykle widowiskowe i obejmują pokaz w powietrzu, zadziwiające ewolucje na desce, skoki, rotacje czy jazdę po przeszkodach. Zawodnicy będą oceniani indywidualnie – tu liczy się styl, precyzja i czas.

 

POLSCY SNOWBOARDZIŚCI W LIVIGNO

Wśród startujących podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Snowboardzie w Livigno zawodników znaleźli się także Polacy. Liderami z szansą na wygraną są złoci medaliści lutowych zawodów rozegranych w Białce Tatrzańskiej w ramach Garmin Winter Sports Festival – Susie Maksym, medalistka Mistrzostw Polski w snowboardowym Big Air oraz Antoni Cukier, medalista Mistrzostw Polski w narciarskim Big Air.

- Szanse na wygrane są duże. Kluczowym elementem może być odporność psychiczna. Generalnie na tak  wysokim poziomie rywalizacji trening mentalny staje się jedną z kluczowych kwestii. Nasi zawodnicy zadbali o to, więc występują w roli faworytów– mówi Jakub B. Bączek, trener mentalny.

Urodzona w 2010 roku Maksym i Cukier (rocznik 2006) to młodzi, obiecujący faworyci, których sportowe poczynania śledzi z zapartym tchem świat snowboardu. W marcu oboje będą bronić swoich mistrzowskich tytułów, mają także szanse na zdobycie medali  dla naszych barw narodowych. Pozostałymi polskimi zawodnikami, którzy będzie można podziwiać na stokach Livigno, będą Radosław Gasienica- Kleryk i Stanisław Solik (kategoria Freestyle), a także  Wiktor Kozarski, Patryk Lojek oraz Igor Truszkowski startujący w kategorii Snowboard.     

 

LIVIGNO, MIEJSCE UWIELBIANE PRZEZ SPORTOWCÓW

Livigno jest  od  lat miejscem docenianym przez sportowców i kadry narodowe. Z racji lokalizacji szczególnie upodobali sobie to miejsce miłośnicy zimowych dyscyplin sportowych. Idealne warunki, zaplecze  techniczne i przede wszystkim nowocześnie przygotowany ośrodek,  to  atuty  tego niewielkiego  kurortu, dzięki którym jest on wybierany jako lokacja do treningów dla mistrzów olimpijskich i kadr nordowych, m.in. z Włoch, Polski, Tajlandii czy nawet Korei. Polska Mistrzyni Justyna Kowalczyk trenuje w Livigno i już tradycynie co roku wygrywa lokalny wyścig La Sgambeda. Z kolei Snowpark Mottolino, uznawany jest za najlepszy we Włoszech i jeden z najlepszych w Europie, dlatego od kilku lat  jest  domem  Pucharu  Europy w narciarskim freestyle, slopestyle i w snowboardzie. Livigno łączy sportowców, organizując międzynarodowe wydarzenia, a także chętnie inwestuje w  nowoczesną infrastrukturę i bazę hotelową, aby móc gościć prestiżowe wydarzenia sportowe.

- Położone na wysokości 1.8 16 m n.p.m. Livigno oferuje długie zimy i wyjątkową jakość śniegu. Freestyle jest częścią DNA tego miejsca: od początku lat 2000 jesteśmy gospodarzami międzynarodowych zawodów freestyle’owych i dlatego ​też zostaliśmy  wybrani do organizacji zawodów snowboardowych w ramach Igrzysk Olimpijskich Mediolan- Cortina. Jeżeli chodzi o infrastrukturę, ośrodek pracuje nad przygotowanie się na przyjęcie najlepszych sportowców na świecie w 2026 roku,  szykujemy bardzo  nowoczesne , ale i przyjazne środowisku obiekty - mówi Letizia Oratlli z biura turystyki Livigno.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Puchar Polski w Kajakarstwie. Doskonałe występy Śliwińskiego i Iskrzyckiej Biuro prasowe
2024-04-30 | 11:00

Puchar Polski w Kajakarstwie. Doskonałe występy Śliwińskiego i Iskrzyckiej

Miniony weekend obfitował w emocje na torze regatowym w Wałczu, gdzie odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Ogólnopolskie Wiosenne Regaty
Sport 120 zawodników walczyło o miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych
2024-04-26 | 16:00

120 zawodników walczyło o miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Ponad 120 pływaków udowodniło, że nie ma dla nich ograniczeń. Mimo swoich niepełnosprawności zawodnicy rywalizowali na najwyższym poziomie. Na basenie wrocławskiej Akademii
Sport 7 nieoczywistych korzyści regularnej aktywności fizycznej
2024-04-26 | 07:24

7 nieoczywistych korzyści regularnej aktywności fizycznej

Powszechnie wiadomo, że sport poprawia ogólną kondycję fizyczną, może pomóc w utracie wagi i osiągnięciu szczuplejszej sylwetki. Nie są to jednak jedyne korzyści płynące z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.