Newsy

Rekonstrukcja ratunkiem dla suchych i zniszczonych włosów. Zabieg utrzymuje się 6-8 tygodni

2015-02-26  |  06:20

Rekonstrukcja to zabieg, który składa się z czterech etapów, w trakcie których włosy są oczyszczane, nawilżane, odbudowywane od rdzenia i wygładzane. Dzięki zastosowaniu specjalnych szamponów i odżywek zyskują lekkość, stają się błyszczące oraz bardziej odporne na szkodliwe działanie środków stylizacyjnych i promieni słonecznych.

Kobiety w ciągu roku poświęcają aż 50 godzin na suszenie włosów i około 175 na stylizację. Przez lakierowanie i używanie kosmetyków, które obciążają strukturę włosa, narażają je na zniszczenie i wysuszenie, dlatego dobrze byłoby je od czasu do czasu zregenerować – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Sylwia Lorenc, menadżer salonu KokLok.

Rekonstrukcja włosów to proces czteroetapowy. Najważniejszy jest dobór odpowiednich kosmetyków – kluczową rolę odgrywają szampony i odżywki.

Pierwszy etap to umycie włosów szamponem, otwierają się wtedy łuski włosa. W ten sposób zmywamy wszelkie zanieczyszczenia, takie jak lakier i inne środki stylizacyjne. Drugi etap to nawilżenie ich specjalną odżywką. Trzeci etap rekonstrukcji jest najważniejszy, bo jest to odbudowa rdzenia włosa poprzez wprowadzenie protein. W czwartym etapie zamykamy łuski włosa i wygładzamy włosy – wyjaśnia Sylwia Lorenc.

Po takim zabiegu włosy są nawilżone, wygładzone, zyskują naturalny połysk i lekkość. Pielęgnacja przywraca im również odpowiednie pH. Efekt utrzymuje się około 6-8 tygodni. Rekonstrukcję w zależności od zapotrzebowania trzeba co jakiś czas powtarzać – jeśli włosy są bardzo zniszczone, to nawet co miesiąc.

Jest to dobry zabieg do zastosowania przed wyjazdem na wakacje, przed narażeniem włosa na działanie promienie słonecznych. Rekonstrukcja pozwala uchronić włosy przed dodatkowym wysuszeniem, rozdwojeniem, również przed wypadaniem, dlatego że odbudowa następuje już w rdzeniu włosa i jest on regenerowany od cebulki – tłumaczy Sylwia Lorenc.

Styliści fryzur tłumaczą, że rekonstrukcję włosów można wykonywać jednocześnie podczas koloryzacji. Wtedy kolor jest bardziej efektowny, dłużej się utrzymuje i a włosy są bardziej błyszczące. Rekonstrukcję można też wykonać przed koloryzacją, ale trzeba pamiętać o odpowiednim odstępie czasowym.

– Musi być różnica około dwóch tygodni między tymi zabiegami, dlatego że jeśli najpierw pofarbujemy włosy, a później od razu wykonamy rekonstrukcję, to wypłuczemy kolor – mówi Sylwia Lorenc.

Zabieg rekonstrukcji włosów kosztuje od 60 do 100 zł w zależności od ich długości.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.