Newsy

Krzysztof Krawczyk o 50-leciu działalności: Do tej pory to do mnie nie dociera

2014-01-02  |  08:40
Krzysztof Krawczyk w tym roku obchodził 50-lecie działalności na scenie. Kariera, rozpoczęta w 1963 roku z zespołem Trubadurzy, związana jest z mnóstwem ważnych wydarzeń z życia artysty. Piosenkarz postanowił uczcić pół wieku działalności artystycznej specjalną trasą koncertową oraz wydaniem nowej płyty.

Jesienna trasa koncertowa Krzysztofa Krawczyka – „50 lat na scenie” to nie koniec występów na żywo z okazji jubileuszu artysty. Muzyk zdradza, że specjalne rocznicowe koncerty z 12-osobowym zespołem odbędą się także na początku 2014 roku.

Mam w repertuarze dobre, chwytliwe piosenki i myślę, że trasa koncertowa, która już liczy prawie 10 koncertów, przeciągnie się na przyszły rok. Mój jubileusz jest więc w praktyce trochę przedłużony – mówi gwiazdor.

Kolejnym etapem obchodzenia 50-lecia będzie wydany wiosną 2014 roku album „Pół wieku człowieku”. Na płycie gościnnie pojawi się wykonawca reggae Ras Luta. Wokalista tłumaczy, że huczne i długie obchodzenie jego jubileuszów nie sprawia mu żadnego problemu. 

Jak widać jestem w dobrym nastroju. Od 30-lecia działalności, co pięć lat obchodzę regularnie swoje święto. Jestem już zaprawiony w bojach – dodaje piosenkarz w wywiadzie dla agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Krzysztof Krawczyk nie kryje entuzjazmu, mówiąc o swoich  50 latach na scenie.

50-lecie działalności scenicznej  to rocznica, która „nie mieści mi się w pale” i do tej pory to do mnie nie dociera. Na poprzedni jubileusz dostałem od Niny Terentiew koronę Króla Polskiej Piosenki oraz brylantową gitarę. Wyglądało to bardzo dobrze – przyznaje Krawczyk.

Koncerty Krawczyka są dla wielu fanów niezapomnianym widowiskiem. Wokalista przyznaje, że śpiewanie sprawia mu niezwykłą przyjemność i swoją energię pragnie przekazać również wszystkim, którzy przychodzą na jego występy.

Energia publiczności na koncertach tak bardzo mnie uspokaja, daje mi tak dużo endorfin, że właściwie jestem już „narkomanem”.  Nie potrzebuję dodatkowej adrenaliny, bo wszystko czego potrzebuję to estrada. Nie skaczę na bungee, nie biegam z pistoletem po lesie, ani nie muszę wspinać się po górach. Moje szczyty są na scenie.  Bilety na jubileuszowe koncerty nie są tanie, a ci, którzy je kupują, chcą być zadowoleni z mojego występu. Ja także muszę być z niego zadowolony – tłumaczy Krawczyk.

W trakcie 50 lat kariery Krzysztof Krawczyk zdobył setki nagród oraz nagrał ponad 100 albumów. Wylansował m.in. takie hity jak: „Parostatek”, „Jak minął dzień”, „Mój Przyjacielu” i „Bo jesteś Ty”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Martyna Wojciechowska: Mamy tematy do „Kobiety na krańcu świata” na kolejnych 15 sezonów. Część bohaterek nie wie o moim istnieniu, ale ja je od dawna obserwuję

Realizując zdjęcia do jubileuszowej edycji programu, dziennikarka po raz kolejny wyruszyła na krańce świata na spotkanie nietuzinkowym kobietom, które opowiedziały jej o swoim życiu czy to w wielkim mieście, czy w jakichś zakątkach z dala od cywilizacji, podzieliły się z nią swoją codziennością, swoimi problemami i niepowtarzalnymi historiami. Jak zapowiada Martyna Wojciechowska, w nowych odcinkach tego wyjątkowego cyklu będzie poruszony szeroki wachlarz aktualnych tematów, wśród nich m.in. kryzys opioidowy, który dotyka Meksyk i Stany Zjednoczone, epidemia fentanylu w USA i kryzys bezdomności.

Problemy społeczne

W strefach objętych konfliktem żyje 400 mln dzieci. Najtrudniejsza sytuacja jest w Strefie Gazy, gdzie w ciągu kilku miesięcy zginęło ponad 12 tys. dzieci

Według UNICEF jedno na pięć dzieci żyje w strefach objętych konfliktami lub z nich ucieka. Organizacja Narodów Zjednoczonych w latach 2005–2022 zweryfikowała ponad 315 tys. poważnych naruszeń praw dziecka na obszarach objętych konfliktem. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Strefie Gazy, gdzie tylko w tym roku zginęło więcej dzieci niż w 2022 roku na całym świecie.  Wojna zabiera dzieciom to, co najważniejsze, czyli poczucie bezpieczeństwa i znacząco wpływa na ich rozwój – alarmuje Polska Akcja Humanitarna.