Newsy

Mariola Bojarska-Ferenc: Będę kibicować. Mam duszę sportowca i sentyment do piłkarzy

2018-06-07  |  06:50

Była instruktorka fitnessu przyznaje, że od lat należy do grona oddanych miłośników futbolu. Kiedyś kibicowała drużynie, w której grał Zbigniew Boniek, teraz trzyma kciuki za obecnych reprezentantów Polski. Podczas mundialu w Rosji zamierza bacznie śledzić wszystkie mecze, nie tylko w naszej grupie. Na ten czas nie wyklucza również specjalnej oprawy, na przykład strojów w biało-czerwonych barwach.

Bojarska-Ferenc podkreśla, że mecze piłki nożnej to przede wszystkim ogromne emocje, a na te trudno być obojętnym – niezależnie od wieku, płci i wykonywanego zawodu. Z niecierpliwością czeka więc na mundial i pierwszy mecz z udziałem polskiej reprezentacji, który zostanie rozegrany 19 czerwca.

– Będę kibicować, jak miałabym nie kibicować? Mam sentyment do piłkarzy, bo kiedy byłam gimnastyczką, to drużyna, w której wówczas był Boniek, zawsze przychodziła przed meczem, a my, jako gimnastyczki, odwdzięczałyśmy się i kibicowaliśmy im na stadionie. Mam ogromny sentyment. Wtedy znałam wszystkie numery wszystkich zawodników, wszystkie nazwiska, więc zachowywałam się na stadionie jak komentator sportowy. Kocham sport, poza tym mam duszę sportowca. Chciałabym, żebyśmy w końcu doszli gdzieś bardzo daleko – mówi agencji Newseria Mariola Bojarska-Ferenc.

Mariola Bojarska-Ferenc zdradza, że często ogląda mecze bez względu na poziom rozgrywek. Jej zdaniem kibicowanie jest dobrą okazją do wspólnego przeżywania emocji. To także doskonały sposób na relaks, odpoczynek i mały zastrzyk adrenaliny.

– Oglądam z mężem, to jest miłe, razem sobie wrzeszczymy, krzyczymy. Kiedyś urządziliśmy sobie ze znajomymi imprezkę, gdzie przebraliśmy się w stroje biało-czerwone, były hamburgery, biało-czerwona flaga na stole, nawet coca-cola, taka zabawa, to jest fajne – mówi Mariola Bojarska-Ferenc.

Trenerka fitness wierzy w powodzenie naszej drużyny na mundialu w Rosji. Jej zdaniem piłkarze są w dobrej formie i mogą powalczyć z najlepszymi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Zdrowie

Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

Sport

Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.