Newsy

Edyta Herbuś: Zawsze rozglądam się za ludźmi, którzy nie mają z kim spędzić świąt. W tym roku w moim domu wigilię spędzą też moi przyjaciele

2019-12-23  |  06:12

Tancerka zdradza, że w tym roku to ona zajmuje się przygotowaniem rodzinnej kolacji wigilijnej. Przyznaje, że okres świąt jest dla niej wyjątkowy i spędza go zgodnie z polskimi tradycjami. Często zdarza się, że na czas Bożego Narodzenia, oprócz rodziny, zaprasza do siebie także znajomych i przyjaciół, którzy w danym roku nie pojechali do bliskich. Zawsze wtedy wspólnie kolędują i biesiadują.

Edyta Herbuś organizuje tegoroczną wigilijną kolację w Warszawie. Następnego dnia zamierza odwiedzić babcię.

– W tym roku organizuję wigilię u siebie w domu, w Warszawie. Później jadę do mojej ukochanej babci – mówi Agencji Newseria Lifestyle Edyta Herbuś.

Aby święta były udane, Edyta Herbuś stara się przygotowywać je powoli. Tancerka zaprasza do swojego domu nie tylko rodzinę, lecz także najbliższych przyjaciół. Wszyscy razem śpiewają kolędy i wręczają sobie podarunki. W ten sposób dzielą się ze sobą dobrocią i miłością. W tym roku podobnie jak w poprzednich warszawski dom Edyty Herbuś wypełnią goście i świąteczna atmosfera.

– Są takie tradycje, w których chce się uczestniczyć. Wigilia jest dla mnie symbolem bliskości, wspólnego czasu, przygotowywania do świąt, biesiadowania. Staram się robić to wszystko bez pośpiechu, zapraszać jak najwięcej osób, wspólnie śpiewać, kolędować, otwierać prezenty, przygotować prezenty dla pozostałych członków rodziny. Zawsze też rozglądam się za ludźmi, którzy nie mają z kim spędzić świąt. W moim domu wiele razy święta spędzali również moi przyjaciele, którzy akurat w danym roku nie wyjeżdżali do rodziny. Teraz będzie podobnie – podkreśla tancerka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Zdrowie

Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

Sport

Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.