Newsy

Dr Krzysztof Gojdź: kobiety powinny zadbać najpierw o swoją psychikę, a dopiero potem o urodę

2016-08-17  |  06:57

Zdaniem Krzysztofa Gojdzia zabiegi medycyny estetycznej nie pomogą paniom, które nie kochają siebie. O tym, jak dbać o siebie zarówno w zakresie zabiegów i diety, jak i dobrego samopoczucia, lekarz zamierza pisać na założonym niedawno blogu.

Dr Krzysztof Gojdź założył bloga wiosną tego roku. Redagować go będzie razem ze swoimi czytelniczkami – poprzez liczne ankiety panie będą mogły sugerować tematy artykułów, które najbardziej je interesują. Na blogu oprócz jego założyciela wypowiadać się będą nie tylko eksperci z zakresu medycyny estetycznej, lecz także gwiazdy i ludzie kultury. Dr Gojdź chce poruszać takie problemy, jak zachowanie zdrowia i urody, moda, relacje seksualne, komfort życia. Dużo miejsca zamierza poświęcić emocjom i zdrowiu psychicznemu.

– Otworzyłem blog, który mówi nie tylko, jak dobrze wyglądać, lecz także to, jak dbać o siebie, również pod względem psychicznym. Bardzo zwracam uwagę na to, żeby kobiety zadbały najpierw o swoją psychikę, a później o urodę. Kobiety powinny, mężczyźni również, pokochać siebie – mówi dr n. med. Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Lekarz jest zdania, że medycyna estetyczna to za mało, aby dobrze wyglądać. Podstawą jest bowiem akceptacja siebie. Zabiegi medycyny estetycznej nie sprawią, że będzie się wyglądało młodo i pięknie, jeśli nie lubi się siebie samego. Zapewnia też, że w każdym wieku można dobrze wyglądać.

– Tylko dziewczyny, uwierzcie, że jesteście fajne, piękne wewnętrznie i wtedy to piękno wewnętrzne będzie emanować na zewnątrz – mówi dr Krzysztof Gojdź.

Lekarz twierdzi, że zabiegi medycyny estetycznej należy zacząć stosować dopiero po 35 roku życia. Po ukończeniu 40 roku życia są one już koniecznością, jeśli chce się zachować młody wygląd. Wtedy na pewno należy się udać do lekarza medycyny estetycznej i zaplanować terapię podtrzymującą dobry wygląd. Zapewnia jednak, że jest wrogiem zbyt wczesnego wprowadzania tego typu zabiegów, nie przyjmuje więc pacjentek w wieku niższym niż 30 lat.

– Skóra broni się sama, jest młoda, nie można przesadzać, nie można jej rozleniwiać. Trzeba po prostu korzystać z natury i z młodości – mówi dr Krzysztof Gojdź.

Przed 30 rokiem życia należy stosować jedynie dobre kremy nawilżające, które zapobiegną przesuszaniu się skóry i tworzeniu przedwczesnych zmarszczek. Z pomocy lekarza medycyny estetycznej mogą skorzystać jedynie osoby borykające się poważnymi problemami skóry, jak np. trądzik.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Zdrowie

Tomasz Ciachorowski: Po czterdziestce nasze ciało nie jest już tak sprawne jak wcześniej. Imają się go różne choroby, dolegliwości i łatwiej o infekcje

Aktor zaznacza, że po czterdziestce stał się wielkim entuzjastą profilaktyki i na bieżąco monitoruje stan swojego zdrowia. Korzysta więc z dobrodziejstw medycyny i docenia, że dzięki regularnym badaniom może mieć kompleksową wiedzę na temat tego, co się dzieje w jego organizmie. Tomasz Ciachorowski uważa, że w pewnym wieku trzeba już dbać o siebie ze zdwojoną siłą. Dobrą kondycję pomaga mu zachować także aktywny styl życia. Szczególnie lubi jeździć na rowerze.

Psychologia

Katarzyna Zielińska: Na dobranoc nie oglądamy telewizji, tylko czytamy dzieciom książki. To jest ten moment, kiedy możemy budować relację z naszymi pociechami

Aktorka, która jest ambasadorką kampanii #TataTeżCzyta2024, zapewnia, że wraz z mężem z ogromną przyjemnością kultywuje tradycję wieczornego czytania swoim synkom, ośmioletniemu Henrykowi i sześcioletniemu Aleksandrowi. Chłopcy mają już ulubione lektury, wśród nich są miedzy innymi książki detektywistyczne, przyrodnicze, o sporcie i o kosmosie. Katarzyna Zielińska podkreśla, że cała rodzina uwielbia ten wieczorny rytuał i czerpie z niego wiele korzyści.