Newsy

Anna Wyszkoni: 25 lat mojej artystycznej drogi to był przepiękny czas sukcesów i wielu przebojów. Były też momenty trudne i ryzykowne

2021-11-24  |  05:15

Z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej piosenkarka przygotowała dla swoich fanów płytę, na której znalazły się jej największe przeboje. Utwory, które fani dobrze znają i razem z nią śpiewają na koncertach. Selekcja nie była prostym zadaniem, bo Anna Wyszkoni ma na swoim koncie dziesiątki hitów, które zdobyły uznanie słuchaczy. „Nieznośna Lekkość Hitu” to sentymentalna podróż pełna wrażliwości, pasji, miłości i spełnienia, ale także gorzkich doświadczeń życiowych i słabości, które zdarzają się każdemu.

Utwory Anny Wyszkoni opowiadają takie historie, w których słuchacze mogą odnaleźć także cząstkę swojego życia. To powoduje, że każda jej kolejna piosenka, płyta czy trasa koncertowa są zawsze ciepło przyjmowane przez publiczność. Wokalistka przyznaje, że w ciągu ostatnich 25 lat w jej życiu wydarzyło się tak wiele, że mogłaby napisać książkę. Jednak na razie swoje wspomnienia woli podsumować muzycznie, bo w tym czuje się najlepiej.

– „Nieznośna Lekkość Hitu” to podsumowanie 25 lat mojej artystycznej drogi. Nie powiem, że to było mrugnięcie okiem, to był czas przepiękny i intensywny, czas wzlotów, upadków, pięknych sukcesów i na szczęście tylu przebojów, że uzbierało się na tę płytę – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Wyszkoni.

Wokalistka przyznaje, że wybór nie był łatwy. Do każdego utworu ma bowiem sentyment, w powstanie każdego włożyła kawałek serca, dlatego też zanim podjęła ostateczną decyzję, musiała się chwilę zastanowić. Nie ukrywa, że w tej kwestii kierowała się również gustem swoich fanów.

– Najpierw wybierałam te utwory, które wydawało mi się, że muszą znaleźć swoje miejsce na płycie podsumowującej, potem, kiedy wybrałam ponad 20, musiałam wyeliminować te, które wydawały mi się trochę mniej ważne. Trudne to było zadanie, bo musiałam patrzeć nie tylko na moje odczucia, ale również na to, czego oczekują fani. Na szczęście po 25 latach doświadczenia, po tysiącach koncertów mogłam zaobserwować, które piosenki dla moich fanów są ważniejsze, na które czekają bardziej i które doskonale znają – mówi Anna Wyszkoni.

Na jubileuszowej płycie znalazły się takie utwory jak: „Oczy szeroko zamknięte”, „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian” i „Wiem, że jesteś tam”. Na krążku nie mogło też zabraknąć przeboju „Agnieszka”. Tę piosenkę można usłyszeć zarówno w oryginale, jak i w nieco innej odsłonie.

– „Agnieszka” pojawia się na tej płycie dwa razy, jedna wersja to wierne odtworzenie tego, co znali moi fani do tej pory, druga to zabawa muzyczna i bardzo interesujący dla mnie duet z Januszem Walczukiem, młodym artystą, raperem, który jest inteligentnym i błyskotliwym człowiekiem. Wspaniale pracowało mi się z nim w studiu i dobrze rozmawia mi się prywatnie. Bardzo się cieszę, że nasze drogi się splotły i mam wrażenie, że było nam to pisane. Janusz napisał o mnie w swojej piosence, ja zupełnie przypadkiem na tę piosenkę wpadłam, a potem wszystko potoczyło się już błyskawicznie – mówi piosenkarka.

Jak podkreśla, „Agnieszka” to niezwykle ważny dla niej utwór. Ma świadomość, że gdyby nie ta piosenka, być może nie byłaby teraz w tym miejscu, w którym jest.

– „Agnieszka” jest utworem przełomowym. Ta piosenka otworzyła nam z zespołem Łzy drzwi do wielkiej sceny. Dzięki temu utworowi zaczęto zapraszać nas na duże koncerty i festiwale, dzięki temu poznała nas też szersza rzesza fanów. I nie wyobrażam sobie, żeby tej piosenki nie było na tej płycie – mówi.

Anna Wyszkoni jest na scenie od 25 lat. Jej kariera nabrała rozpędu, kiedy była wokalistką zespołu Łzy. Choć po 14 latach ich drogi się rozeszły, to każde zdobyte wspólnie doświadczenie ukształtowało ją jako artystkę.

– Jeśli chodzi o moją drogę zawodową, to działo się naprawdę bardzo dużo. Były też momenty trudne, przełomowe, ryzykowne, takie jak chociażby odejście z zespołu Łzy. Ale jednak to wszystko sprawiało mi przyjemność, bo nawet te trudne, decydujące momenty okazywały się bardzo istotne i potrzebne w moim życiu – mówi piosenkarka.

Solowo Anna Wyszkoni wydała cztery albumy: „Pan i Pani” (2009), „Życie jest w porządku” (2012), „Kolędy wielkie” (2015) i „Jestem tu nowa” (2017).

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.