Newsy

Anna Lucińska: Lubię nieznane i niespodzianki. Życie jest wtedy bardziej kolorowe i ciekawsze

2018-09-14  |  06:21

Prezenterka chętnie robi niespodzianki innym osobom, jak również sama lubi być pozytywnie zaskakiwana. Jednocześnie podkreśla też, że niespodzianki najbardziej cieszą wtedy, kiedy są trafione. Najlepsze są te bez okazji, kiedy niczego się nie spodziewamy – w ten sposób ktoś pokazuje nam, że o nas myśli i pamięta. Prezenterka zachęca więc, by nie tylko w dniu urodzin, imienin czy na święta dawać bliskim jakieś drobne upominki. W zwykły szary  dzień to może bowiem sprawić dużo większą przyjemność zarówno obdarowującemu, jak i obdarowanemu.

Lucińska podkreśla, że niespodzianka to coś zaskakującego i nieprzewidywalnego. Często to nagroda lub pocieszenie. Ze swojego doświadczenia prezenterka wie, że niezależnie od sytuacji, element zaskoczenia jest niezwykle emocjonujący.

– Jestem przeszczęśliwa, bo program „Zaskocz mnie”, który prowadzę jest totalnie uszyty pode mnie. Ja uwielbiam robić niespodzianki. Jeszcze zanim dostałam taki format, zawsze robiłam niespodzianki swoim znajomym, więc uwielbiam ten program, bohaterów i że to są prawdziwe emocje, że my robimy te niespodzianki naprawdę, że one nie są ustawiane – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Lucińska, prezenterka.

Prezenterka zdradza, że poza planem programu często wymyśla różne niespodzianki dla swoich bliskich. Kiedyś na przykład mocno zaskoczyła swojego tatę. W związku z tym, że jest fanem motoryzacji i lotnictwa, to na urodziny zabrała go do symulatora lotów.

– Uwielbiam dostawać niespodzianki, być zaskakiwaną i sama też uwielbiam robić niespodzianki. Ja często słyszę, że ludzie nie lubią niespodzianek, bo są zaskakiwani, lubią wiedzieć, co się wydarzy, a ja mam taki charakter, że ja lubię nieznane. Ja nie wiem, co się wydarzy jutro, więc ja lubię takie niespodzianki, bo to jest ciekawe, życie staje się bardziej kolorowe i ciekawsze – mówi Anna Lucińska.

W lutym 2017 roku Lucińska została gospodynią porannego programu TVP  „Dzień Dobry Polsko”. Później jednak przeniosła się do konkurencyjnej stacji. Z perspektywy czasu, nie żałuje swojego transferu z TVP do TVN. Nowa praca przynosi jej dużo więcej wyzwań, możliwości i satysfakcji.

– To była bardzo dobra zmiana – najlepsza, jaką do tej pory w swojej karierze zawodowej zrobiłam i podjęłam. Bardzo się cieszę, że stacja TVN i TVN Style dały mi taką możliwość i zaufanie, bo oni mnie zaprosili na casting, ja wygrałam casting do programu „Zaskocz mnie”, wcześniej jeszcze poprowadziłam program „Pojedynek na modę”, „Zaskocz mnie”, wystąpiłam w „Agencie”, fajne, dobre projekty, które bardzo lubię – mówi Anna Lucińska.

Chwile wolne od zawodowych zobowiązań, prezenterka poświęca głównie na podróżowanie. Jest wielką miłośniczką dziobaków, psów oraz właścicielką boston teriera o imieniu Gwiazda.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.