Newsy

Zimą kosmetolodzy szczególnie polecają zabiegi odchudzające, a także nawilżające i odżywiające skórę

2017-01-13  |  06:00

Zima to bardzo dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki temu, że skóra nie jest narażona na intensywne promieniowanie słoneczne, zmniejsza się ryzyko powstania przebarwień, ewentualne rany i obrzęki lepiej się goją, a organizm szybciej dochodzi do formy. Bardzo wskazane są zabiegi z wykorzystaniem kwasów, a także mezoterapia igłowa z odpowiednią dawką substancji odżywczych. Zima to także dobry czas na zabiegi odchudzające.

W okresie zimowym najbardziej popularne są zabiegi odchudzające i mamy tutaj dużo możliwości. Z takich nieinwazyjnych zabiegów, całkiem przyjemnych, jest kriolipoliza. Polega na tym, że za pomocą niskiej temperatury – nie musi być ujemna, może być około 4 stopni Celsjusza i już jest w stanie zniszczyć nasze komórki tłuszczowe. Warto pamiętać o tym, że komórki tłuszczowe namnażają się tylko do okresu dojrzewania, a później jedynie powiększają swoją objętość. Jeżeli je zniszczymy, to jest to już trwały efekt – mówi agencji Newseria Lifestyle Mirosława Wyka, kosmetolog z kliniki Dermapure.

Aby osiągnąć dobre rezultaty, konieczna jest seria zabiegów w 3-tygodniowych odstępach. Innym skutecznym zabiegiem odchudzającym jest karboksyterapia. Ten zabieg jest już jednak bardziej inwazyjny.

Za pomocą igły, która jest dosyć cienka, wprowadzamy dwutlenek węgla, który pobudza metabolizm i jest w stanie uszkadzać komórki tłuszczowe, więc też jest taka możliwość, żeby pozbyć się tego zalegającego tłuszczu. Innym bardziej inwazyjnym zabiegiem jest lipoliza iniekcyjna, kiedy za pomocą igły i strzykawki podajemy specjalną substancję, która rozpuszcza komórki tłuszczowe – tłumaczy Mirosława Wyka.

W przypadku zabiegów na twarz zimą bardzo popularne są te z wykorzystaniem kwasów – medycznych lub kosmetycznych. Można je stosować na wiele problemów skórnych.

– Na przebarwienia najbardziej skuteczny jest kwas migdałowy. Tutaj jednak trzeba wziąć pod uwagę możliwości pacjentów, bo są również takie kwasy, które rzeczywiście bardzo mocno złuszczają skórę – najpierw zmienia ona kolor na brązowy, a potem dosyć mocno schodzi. Najmocniejszym kwasem, który stosujemy, jest kwas TCA. On też jest najbardziej skuteczny, dzięki niemu możemy na przykład niwelować blizny. One nie znikają, ale są dużo mniej widoczne – wyjaśnia Mirosława Wyka.

Taki zabieg przeciętnie trwa pół godziny.

– Przy takich zabiegach ważne jest to, żeby tej skóry później nie narażać na promienie słoneczne. Nawet jeżeli jest zima i tego słońca nie widać, warto po takich zabiegach stosować kremy z filtrem. Też tutaj wiele zmienia stężenie kwasu. Zależnie od problemu skóry dobieramy odpowiedni zabieg i odpowiedni rodzaj kwasu – mówi Mirosława Wyka.

Bardzo dobre efekty przynosi również mezoterapia igłowa. Zabieg polega na tym, że za pomocą igły i strzykawki w skórę wprowadzane są substancje aktywne. Mogą to być odżywcze koktajle, a także czysty kwas hialuronowy o różnych stężeniach.

– Kwas hialuronowy jest to naturalna substancja, która występuje w naszym organizmie. Gdy się rodzimy, mamy tego kwasu bardzo dużo, dlatego też osoby młode i dzieci mają bardzo taką jędrną, gładką i piękną skórę, a z wiekiem, niestety, go tracimy i powstają zmarszczki. Kremy też są alternatywą, ale jednak żaden krem tak naprawdę nie jest w stanie tak głęboko wniknąć jak właśnie zabiegi z użyciem igły i strzykawki, więc to też są takie bardzo skuteczne zabiegi – podkreśla Mirosława Wyka.

Zima jest również dobrym momentem na wykonywanie zabiegów złuszczających z wykorzystaniem retinolu i osocza bogatopłytkowego.

Jest to taka alternatywa dla osób, które mają problemy z alergią, są uczulone na niektóre substancje. Podczas tego zabiegu najpierw pobierana jest krew, która następnie jest odfiltrowywana i wytrącane jest osocze. Osocze można wstrzykiwać w skórę twarzy, w skórę głowy – to też jest bardzo dobry sposób dla osób, które mają problemy z wypadaniem włosów czy różne problemy ze skórą głowy – mówi Mirosława Wyka.

Zima to także najlepszy czas na kurację złuszczającą po intensywnej ekspozycji na słońce latem czy depilację laserową, którą wykonuje się na nieopalonej skórze. Oprócz profesjonalnych zabiegów warto też postawić na codzienne domowe rytuały, które spowodują, że skóra stanie się gładka, rozjaśniona i bardziej sprężysta.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.