Newsy

Omenaa Mensah: jestem totalną fanką muzyki. Dużo jeżdżę na koncerty i rozwijam się w tym kierunku

2016-10-24  |  07:00

Dziennikarka jest wielką fanką muzyki. Chętnie jeździ na koncerty, na co dzień natomiast słucha ulubionych utworów ze smartfona. Zdarza jej się nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy piosenkę, którą lubi. Gwiazda twierdzi, że jest uzależniona od aplikacji Spotify.

Omenaa Mensah intensywnie korzysta ze smartfona ZTE. Jak większość gwiazd show-biznesu wykorzystuje jednak nie tylko jego funkcję, jaką jest wykonywanie połączeń telefonicznych. Prezenterka aktywnie użytkuje wbudowany w urządzenie aparat fotograficzny oraz aplikację umożliwiającą korektę zdjęć. Podoba jej się zwłaszcza funkcja wygładzania nierównej faktury fotografii lub czyszczenia twarzy.

– To są takie funkcje, które dla osób, które pracują w mediach i które korzystają z social mediów, są jak najbardziej ważne – mówi Omenaa Mensah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda docenia też takie nowoczesne rozwiązania, jak czytnik linii papilarnych w telefonie ZTE. Funkcja ta umożliwia m.in. ukrycie każdej aplikacji, kontaktów lub zdjęć pod zabezpieczeniem w postaci linii papilarnych jego właściciela. Zdaniem prezenterki jest to bardzo przydatna funkcja, która nie pozbawia prywatności nawet w przypadku utraty aparatu.

– Na przykład mam jakieś bardzo fajne zdjęcia z moim ukochanym, z moją córeczką, których nie chcę, żeby ktoś zobaczył, jak je sobie szyfruję, to tylko ja mogę je odkryć – mówi Omenaa Mensah.

Prezenterka nie ukrywa też, że jest całkowicie uzależniona od aplikacji Spotify, czyli serwisu muzyki cyfrowej. Twierdzi, że muzyki słucha namiętnie niemal przez cały dzień, jest to jej oaza, w której wycisza się i regeneruje. Zdarza się jej nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy swoją ulubioną piosenkę. Oddzwania do rozmówcy po jej wysłuchaniu.

– Nie będę mówiła, jak to robię, ale czasami się zdarza, że coś rozłączy połączenie, żartuję. Ale jestem totalną fanką muzyki, bardzo dużo słucham, dużo jeżdżę na koncerty, rozwijam się bardzo w tym kierunku – mówi Omenaa Mensah.

Ze smartfonami związany jest najnowszy projekt charytatywny jej fundacji. Pod koniec listopada lub w grudniu gwiazda ponownie wybiera się do Ghany, aby zawieźć wymarzone telefony podopiecznym ośrodka misyjnego Don Bosco. Jeszcze w październiku czeka ją natomiast aukcja, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę szkoły w Ghanie. Omenaa Mensah ma nadzieję, że wylewanie fundamentów będzie możliwe już na wiosnę 2017 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.