Newsy

Natalia Siwiec wybiera się na festiwal Burning Man na pustyni w Nevadzie

2016-07-11  |  07:10

Podczas tegorocznych wakacji Natalia Siwiec zamierza spełnić swoje wielkie marzenie. Wybiera się na festiwal Burning Man odbywający się co roku na pustyni w północnej Nevadzie. Modelka planuje także odwiedzić przyjaciółkę w Los Angeles oraz spędzić trochę czasu na Ibizie.

Burning Man to festiwal sztuki współczesnej odbywający się co roku od trzydziestu lat na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie. Jego celem jest pozbycie się ograniczeń nakładanych przez współczesne społeczeństwa oraz celebracja przemijalności. Uczestnicy na osiem dni budują na pustyni miasteczko, które zniknie wraz z końcem festiwalu. Punktem kulminacyjnym imprezy, który ma miejsce zawsze w sobotę, jest spalenie kukły człowieka, tzw. Burning Mana.

– Jest to duże wyzwanie, trochę się nawet tego boję, ale to jest spełnienie mojego marzenia, więc mam nadzieję, że będzie cudownie – mówi Natalia Siwiec agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Uczestnicy festiwalu budują nie tylko prowizoryczne domy i puby w miasteczku, lecz także przygotowują fantazyjne pojazdy, którymi poruszają się po ulicach Black Rock. Samodzielnie projektują i szyją także oryginalne stroje. Natalia Siwiec także zaczyna już myśleć o kostiumie na tę okazję na Twitterze pokazała zdjęcie indiańskiego pióropusza, który zabierze na festiwal.

– Już powoli myślę o stylizacjach, tak naprawdę bardzo powoli. Mam nadzieję, że na początku sierpnia będę już kompletować stroje – mówi Natalia Siwiec.

Tegoroczny festiwal Burning Man odbędzie się w dniach 28 sierpnia5 września. Pobyt na pustyni Black Rock to nie są jednak jedyne plany wakacyjne Natalii Siwiec modelka zamierza odpocząć dłużej niż przez osiem festiwalowych dni.

– Lecę na Ibizę, później właściwie lecę do mojej przyjaciółki do LA, do Las Vegas jeszcze, ponieważ to jest wszystko blisko, i później Nevada – Burning Man mówi Natalia Siwiec.

Gwiazda twierdzi, że Burning Man to najważniejsze wydarzenie o festiwalowym charakterze, o którym marzyła. W przyszłości chciałaby też wziąć udział w festiwalu muzyki i sztuki Coachella odbywającym się na pustyni Colorado.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.