Newsy

Kaczorowska o treningach z Maślakiem: na sali zachowuję pełny profesjonalizm, a co będzie dalej, to zobaczymy

2014-08-26  |  07:10

Agnieszka Kaczorowska bardzo chwali sobie współpracę z Rafałem Maślakiem i nie kryje satysfakcji z tego, że jest instruktorką najprzystojniejszego Polaka. Aktorka przyznaje, że co prawda początki Mistera Polski na parkiecie nie należały do najłatwiejszych, ale jej partner jest ambitny i – jak zapewnia – obydwoje dołożą wszelkich starań, by powalczyć o Kryształową Kulę.

–  Cieszę się z tego zestawienia. Na sali zachowuję pełny profesjonalizm, a co będzie dalej, zobaczymy. Bardzo się cieszę, że Rafał jest takim, a nie innym człowiekiem, z którym się świetnie dogaduję i z którym mogę porozmawiać o wszystkim. Fajnie przy tym, że jest przystojny, bo po prostu bardzo dobrze będzie wyglądał na parkiecie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Kaczorowska, aktorka, tancerka.

Aktorka przyznaje, że konkurencja jest bardzo duża i trzeba włożyć wiele pracy, by nie wypaść gorzej niż inne pary.

Dużo trenujemy. Parę godzin dziennie i to codziennie grzejemy na sali. W tym treningu jest wszystko, bo jest rozgrzewka, taniec i rozciąganie, więc ćwiczenia są kompleksowe. Bardzo dobrze sobie radzi, jest ambitny i pracowity, słyszy muzykę, a to najważniejsze. Już całkiem dużo potrafi – mówi Agnieszka Kaczorowska.

Agnieszka Kaczorowska przyznaje, że już teraz zapoznaje partnera z różnymi stylami tańcami, bo jak ruszy program, to z odcinka na odcinek będzie mało czasu na przygotowania. Aktora zdradza też, z czym Mister Polski ma największe problemy na parkiecie.

Jest bardzo mocno umięśniony. Te mięśnie super wyglądają, czasem jednak trochę przeszkadzają, bo to nie do końca te mięśnie, które są potrzebne w tańcu. Przez nie jest trochę sztywny, dlatego musimy to ciało rozluźnić i uelastycznić, stąd ćwiczenia na rozciąganie. Już widzę, że to procentuje, bo jego ciało daje teraz więcej możliwości, sprawniej się porusza – mówi Agnieszka Kaczorowska.

Jesienna edycja „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” startuje 5 września o godz. 20.00 na antenie telewizji Polsat.

Do pobrania

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.