Mówi: | dr n. med. Krzysztof Gojdź |
Funkcja: | lekarz medycyny estetycznej, chirurg |
Jeszcze w tym roku premiera nowej książki Krzysztofa Gojdzia
Krzysztof Gojdź pracuje nad nową książką. Opowie w niej, jak dbać o skórę twarzy i włosy, aby dobrze wyglądać w każdym wieku. Premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, podobnie jak otwarcie kliniki lekarza w Nowym Jorku. Większą część czasu do końca roku Krzysztof Gojdź zamierza jednak spędzać w Azji i Australii, gdzie wykłada w szkołach dla lekarzy medycyny estetycznej.
Dr Krzysztof Gojdź ukończył prestiżową American Academy of Aesthetic Medicine w Miami. Po dyplomie związał się z uczelnią także zawodowo jako wykładowca szkolący lekarzy z całego świata w zakresie laseroterapii, medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Uczy głównie w Azji, gdzie bywa co dwa–trzy tygodnie. Twierdzi, że każdy taki pobyt to dla niego nie tylko praca, lecz także okazja do odpoczynku, spróbowania dobrej kuchni i poznania nowych miejsc.
– W Singapurze byłem iks razy, w Bangkoku 20 razy, jeszcze w tym roku lecę do Bangkoku, później do Kuala Lumpur, później do Indonezji, znów do Bangkoku, więc jestem cały czas na walizkach i w samolocie – mówi dr Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Lekarz twierdzi, że bardzo lubi Azję, którą określa mianem światowego tygrysa. Ceni mieszkańców tej części świata za determinację w rozwoju i drodze do sukcesu. Jego zdaniem takiej postawy brakuje obecnie Europejczykom, a zwłaszcza Polakom.
– Jako Europa stajemy się skansenem, a w Polsce bardzo brakuje ludzi skoncentrowanych na osiągnięciu sukcesu. Zawsze powtarzam, również kolegom z mojego fachu: zabierzmy się do roboty, rozwińmy siebie i w ten sposób również rozwińmy nasz kraj – mówi dr Krzysztof Gojdź.
Gwiazdor TVN Style podkreśla, że także w zakresie medycyny estetycznej Azja stoi na bardzo wysokim poziomie. Dostępne są tam wszystkie nowe zabiegi i kosmetyki. Zdaniem lekarza wśród azjatyckich kobiet panuje moda na upodobnianie się do Europejek, poddają się więc zabiegom wybielania skóry, wyszczuplania twarzy, prostowania nosów i otwierania oczu, by zredukować ich skośny kształt.
– Trochę szkoda, dlatego że te kobiety zaczynają tracić swoje piękno i indywidualność. Powtarzam na każdym szkoleniu lekarzom, żebyśmy nie przerabiali twarzy, żebyśmy pozostawili u każdego swoją indywidualność i również rasę. Nie przerabiajmy tych Azjatek na Europejki czy Europejek na Amerykanki – mówi dr Krzysztof Gojdź.
Wykłady w szkołach dla lekarzy to jednak nie jest jedyne zajęcie, któremu dr Krzysztof Gojdź zamierza się poświęcić w najbliższych miesiącach. Wkrótce otwiera kolejną klinikę medycyny estetycznej, tym razem w Nowym Jorku. Zlokalizowana będzie tuż nad flagowym sklepem Prady na Piątej Alei. Lekarz nie wyklucza, że w przyszłości otworzy kliniki także w innych zakątkach świata. Nie zamierza też rezygnować z kariery telewizyjnej.
– Na pewno program „Niezwykłe przypadki medyczne” w TVN Style, później na głównej antenie TVN. Kolejne propozycje medialne są mi składane. Moja doba ma jednak tylko 24 godziny, choć czasami mam wrażenie, że pracuję 48 godzin – mówi dr Krzysztof Gojdź.
Zachęcony sukcesem pierwszej książki pt. „Zatrzymać czas” lekarz pracuje teraz nad kolejną publikacją. Tym razem zamierza się skupić na problemie pielęgnacji twarzy. Książka ma się ukazać jeszcze jesienią tego roku.
– To będzie nie tylko o medycynie estetycznej, pojawią się również elementy psychologii. Powiem, jak dbać o włosy, czyli po prostu jak w każdym wieku dobrze wyglądać, nie przesadzając – mówi dr Krzysztof Gojdź.
Chirurg zamierza także dalej rozwijać swojego bloga, na którym pokazuje pacjentkom, jak dobrze wyglądać i zdrowo żyć.
Czytaj także
- 2025-07-04: Część środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]
- 2025-07-04: Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu
- 2025-04-09: Jeszcze większe wsparcie dla konkurencyjności i rozwoju polskiej gospodarki. BGK prezentuje nową strategię
- 2025-03-28: Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
- 2025-04-07: Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów
- 2025-04-24: Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
- 2025-04-16: Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-03-18: Sylwia Bomba: W liceum nikt nie miał odwagi prosto w oczy nazwać mnie grubasem. Ale jak szłam korytarzem, to czułam śmiechy za moimi plecami
- 2025-03-03: Sylwia Bomba: „Królowa przetrwania” to nie jest mój format. Nie lubię być blisko dram, nie lubię rywalizować na takim poziomie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.