Najnowsze

Wszystkie newsy

Polecane

Zapraszamy do oglądania

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2024-03-15Światowy Dzień Snu: Jak sprezentować sobie dobry sen?
Światowy Dzień Snu: Jak sprezentować sobie dobry sen?
Z okazji Światowego Dnia Snu, który obchodzimy 15 marca, zapytaliśmy ekspertów, co każdy z nas może zrobić, aby zapewnić sobie dobry, zdrowy sen.
2024-03-15Lublin zawojują wspinacze. Puchar Europy we wspinaczce na czas już w weekend
Lublin zawojują wspinacze. Puchar Europy we wspinaczce na czas już w weekend
Już w najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się LOTTO Puchar Europy we wspinaczce na czas. Po zwycięstwo po pionowej ściance piąć się będą seniorzy i juniorzy, w tym świeżo upieczony Mistrz Polski Marcin Dzieński.
2024-03-15Festiwal Podróże Pełne Smaków w Food Hallu Powiśle
Festiwal Podróże Pełne Smaków w Food Hallu Powiśle
W Food Hallu Powiśle trwa festiwal Podróże Pełne Smaków. Do niedzieli (17 marca) każdy może dołączyć do wyprawy w najodleglejsze rejony kulinarnego świata.
2024-03-15Odwiedź CH Focus i dołącz do Akademii Magii!
Odwiedź CH Focus i dołącz do Akademii Magii!
Odwiedź CH Focus i dołącz do Akademii Magii!

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co trzecie opakowanie jaj pochodzi z chowów alternatywnych

Niemal 75 proc. Polaków negatywnie ocenia hodowlę klatkową. Podobny odsetek uważa, że firmy powinny publicznie informować o postępach w wycofywaniu jaj klatkowych. W ślad za rosnącą świadomością społeczną firmy coraz częściej rezygnują ze sprzedaży jaj od kur w klatkach. Do końca 2023 r. 161 firm działających w Polsce, w tym wszystkie największe sieci sklepów, zobowiązało się wycofać jaja klatkowe, a ponad 39 proc. z nich wdrożyło już swoje zobowiązania w życie – wynika z raportu Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Fundacji Alberta Schweitzera.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja coraz bliższa ludzkiemu sposobowi przyswajania wiedzy. Naukowcy opracowali model, który uczy się języka tak jak dzieci

Naukowcy z Uniwersytetu Nowojorskiego opracowali model uczenia maszynowego, który naśladuje sposób, w jaki dzieci uczą się języka. Wykorzystując nagrania wideo i audio rejestrowane z perspektywy małego dziecka, model z powodzeniem nauczył się dopasowywać słowa do odpowiadających im obrazów. Wysoka, dwukrotnie większa niż w przypadku dużo większych modeli skuteczność pozwala przypuszczać, że jesteśmy bliscy zrozumienia tego, w jaki sposób dzieci zaczynają rozumieć język i go używać. Dotychczas poruszaliśmy się w obszarze niepotwierdzonych, a jedynie uprawdopodobnionych teorii.