Komunikaty PR

Trwałość i elegancja - gresy na elewacji

2024-04-30  |  01:00
Biuro prasowe

Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale także wizytówkę każdego budynku, definiując jego charakter, styl i estetykę. Architekci poszukują materiałów, które nie tylko najlepiej odwzorują ich projekt, ale także spełnią wymagania dotyczące efektywności energetycznej i ochrony środowiska.

Innowacyjne podejcie do rewitalizacji
Budynki z wielkiej płyty od dawna są charakterystycznym elementem krajobrazu polskich miast. Architekci z KXM Group prezentują innowacyjny projekt "Wielka Płyt(k)a", który pokazuje, jak można wykorzystać płyty wielkoformatowe Tubądzin w modernizacji istniejących obiektów, rewolucyjnie zmieniajączarównoichwygląd,jak ifunkcjonalność.DużeformatygresuToranoGreyiGrandCave White umożliwiają elastyczne tworzenie podziałów na fasadzie, podkreślając prostą modernistyczną architekturę i nadając obiektowi nowoczesnego charakteru.

Nowoczesne podejcie do efektywnoci energetycznej
Yulyia Zubar w swoim projekcie “Didova chata” nawiązuje do korzeni i tradycji, łącząc je z nowoczesnością i efektywnością energetyczną. Inspiracją stał się dom dziadka - stanowiący symbol pasywności i trwałości, któremu nadano nowe znaczenie. W projekcie zastosowano hermetyczną izolację oraz wentylowaną fasadę ozdobioną płytkami Tubądzin Industrio.

Połączenie elegancji z funkcjonalnoci
Projekt architektoniczny "Dom w Kiszyniowie" Artura Bordeianu to wyjątkowa rezydencja w sercu Republiki Mołdawii, przyciąga uwagę swoim wyjątkowym designem i funkcjonalnością, łącząc nowoczesność z elegancją. Betonowa konstrukcja na murze z kamienia naturalnego gwarantuje solidność i trwałość budynku, jednocześnie nadając mu wyrafinowany wygląd. Płytki Tubądzin Pietrasanta i Tin, zastosowane na zewnątrz domu zapewniają trwałość modernizmu, komfort i design.

Warszawa, 03.04.2024

Nowoczesność w harmonii z histori
Projekt rozbudowy “Hotelu Smolarnia” Adama Żarczyńskiego, położonego w sercu Puszczy Noteckiej, łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Charakterystyczna architektura została zachowana, a nowa "ubrana" bryła, została odświeżona poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów takich jak ceramika i szkło. Na wejściu użyto płytek Tubądzin Torano White, co nadaje całej konstrukcji świeży, współczesny wygląd wiążąc tradycję z nowoczesnością.

Innowacyjność w symbiozie z natur
Projekt “Dom do życia w harmonii” Moniki Kality stanowi nie tylko oazę spokoju, lecz również wspiera harmonijne relacje między jego mieszkańcami a otaczającym ich środowiskiem naturalnym. Został stworzony z pełnym szacunkiem dla przyrody, będąc z nią w symbiozie - to, co jest na zewnątrz, wpływa na wnętrze, a to, co jest w środku, oddziałuje na otoczenie - wzajemnie sięuzupełniając. Projekt zakłada stworzenie kompleksu siedmiu wolnostojących budynków na planie koła, z poszanowaniem istniejącego drzewostanu, aby zminimalizować ingerencję w grunt leśny. Każdy obiekt ma inny kolor wnętrza i elewacji, co dodaje uroku i indywidualności całej przestrzeni. Na zewnątrz użyto płytek Tubądzin w kształcie heksagonów z kolekcji Cielo e Terra Doroty Koziary, co pozwoliło uzyskać efekt kory drzew, harmonijnie łącząc dom z otoczeniem.

Te wyjątkowe projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards są nie tylko odzwierciedleniem współczesnych trendów architektonicznych, ale także dowodem na to, jak innowacyjne podejście do materiałów, takich jak gres, może przekształcić przestrzeń i podnieść estetykę budynków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jakie farby wybrać do podatnych na wilgoć i zabrudzenia pomieszczeń? Biuro prasowe
2024-05-20 | 13:00

Jakie farby wybrać do podatnych na wilgoć i zabrudzenia pomieszczeń?

Łazienka, przedpokój, kuchnia – to szczególnie wymagające domowe pomieszczenia, które narażone są na działanie wilgoci i zabrudzenia. Dlatego do malowania ścian w
Dom Kwartał Dworcowa – zabytkowe kamienice w centrum Katowic znowu będą tętnić życie
2024-05-20 | 12:30

Kwartał Dworcowa – zabytkowe kamienice w centrum Katowic znowu będą tętnić życie

Rewitalizacja jest procesem, który sprzyja rozwojowi miast i eliminuje wiele dotykających je problemów. Aktywizuje miejskie centra i chroni historyczne dziedzictwo. Niekiedy, jak
Dom Blisko natury, bliżej siebie. Japandi Holiday House projektu architekt Anetty Ka
2024-05-20 | 10:25

Blisko natury, bliżej siebie. Japandi Holiday House projektu architekt Anetty Ka

Komfort i wygoda to dziś najbardziej pożądane dobra, które na nowo definiują pojęcie luksusu. Na co dzień zapewniają go nam przestrzenie, w których żyjemy. Kierując się tą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Rafał Zawierucha: Remontuję teraz nowe, wreszcie duże mieszkanie. Do tego trzeba mieć anielską cierpliwość

Aktor zdążył się już przekonać, że remont mieszkania to nie jest prosta sprawa. I choć ma do dyspozycji wykwalifikowaną ekipę wykończeniową oraz korzysta z bogatej oferty firm, które podjęły z nim współpracę, jeśli chodzi o dostarczenie odpowiednich materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz, to i tak zawsze coś staje na przeszkodzie i prace nie mogą się zakończyć w planowanym terminie. Rafał Zawierucha ma jednak nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodni uda mu się wprowadzić do nowego lokum.

Psychologia

Katarzyna Zielińska: Na dobranoc nie oglądamy telewizji, tylko czytamy dzieciom książki. To jest ten moment, kiedy możemy budować relację z naszymi pociechami

Aktorka, która jest ambasadorką kampanii #TataTeżCzyta2024, zapewnia, że wraz z mężem z ogromną przyjemnością kultywuje tradycję wieczornego czytania swoim synkom, ośmioletniemu Henrykowi i sześcioletniemu Aleksandrowi. Chłopcy mają już ulubione lektury, wśród nich są miedzy innymi książki detektywistyczne, przyrodnicze, o sporcie i o kosmosie. Katarzyna Zielińska podkreśla, że cała rodzina uwielbia ten wieczorny rytuał i czerpie z niego wiele korzyści.

Nauka

Joga skuteczniej poradzi sobie z gniewem niż bieganie. Naukowcy dowiedli, że dając upust złości, tylko ją podsycamy

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych doszli do wniosku, że aby zapanować nad gniewem, należy zmniejszyć pobudzenie fizjologiczne. W wyciszeniu uczucia złości i opanowaniu agresji mogą się więc sprawdzić metody, które od lat wykorzystuje się w walce ze stresem. Okazuje się, że wyładowywanie gniewu, np. bieganiem, może przynieść chwilowe zadowolenie, ale będzie raczej podnosić poziom pobudzenia i nie zapewni wyciszenia emocji.