Komunikaty PR

Animacja Platige Image z prestiżową nagrodą NAACP Image Awards

2024-04-02  |  12:21
Biuro prasowe

Animacja „Lil' Ruby” została zwycięzcą w kategorii krótkometrażowy film animowany w tegorocznym konkursie organizowanym przez National Association for the Advancement of Colored People. Zrealizowany przez Platige Image, wspólnie z amerykańską agencją The Martin Agency, projekt w unikalny sposób łączy animację 3D z 2D, tworząc stylizowaną produkcję o wyjątkowym charakterze wizualnym. Trwający 9 minut film został stworzony głównie przy użyciu Unreal Engine 5.

Nagrodzona animacja to nowoczesne podejście do klasycznych bajek, uwzględniającym silne postacie kobiece i dostosowane do obecnych czasów relacje między bohaterami. Tworząc ten obraz Platige musiał oddać specyficzny klimat opowieści. Wymagało to zastosowania unikalnego zestawu narzędzi i rozwiązań technologicznych łączących klasyczną kreskę z nowoczesnymi animacjami real-time.

To nie pierwsza nagroda dla tego filmu stworzonego przez polskie studio. W grudniu ubiegłego roku animacja została doceniona na Chicago International Children’s Film Festival - jednym z najważniejszych tego rodzaju festiwali na świecie, przyciągającym filmowców, animatorów i twórców z całego świata, a także promujące kreatywność oraz wartości edukacyjne w dziedzinie sztuki filmowej.

Film „Lil' Ruby” powstał na zlecenie The Martin Agency. Rola Platige nie ograniczała się tylko do realizacji technicznej, ale obejmowała również reżyserie i art directing. Ze strony Platige Image za projekt odpowiadali: Bartek Kik – reżyser, Hanna Drewek – producent, Marek Gajowski – CG Supervisor, Tomasz Karelus – Art Director oraz Aurelien Simon – producent wykonawczy.

NAACP Image Awards każdego roku przyznaje kilkadziesiąt nagród dla najlepszych filmów, programów telewizyjnych, dzieł literackich oraz muzycznych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Nowość w Romance TV – Kryminał z Bolzano Biuro prasowe
2024-04-27 | 09:00

Nowość w Romance TV – Kryminał z Bolzano

W maju na antenie Romance TV zagości seria filmowa – Kryminał z Bolzano. Główna bohaterka, Sonia Schwarz będzie musiała bardzo szybko przyzwyczaić się do nowego miejsca pracy,
Film NAJNOWSZY KONCERT BEHEMOTHA I INNI POLSCY ARTYŚCI NA ARTE.TV
2024-04-25 | 01:00

NAJNOWSZY KONCERT BEHEMOTHA I INNI POLSCY ARTYŚCI NA ARTE.TV

Najnowszy występ legendarnej grupy Behemoth zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek, 30 kwietnia ze sceny Filharmonii Paryskiej popłynie mroczna, ale i wzruszająca mieszanka black i death
Film Platige Image prezentuje VFX Showreel
2024-04-18 | 14:06

Platige Image prezentuje VFX Showreel

Czołowe polskie studio produkcyjne i postprodukcyjne, znane z realizacji efektów do takich tytułów, jak The Witcher, Shadow&Bone czy Blood Origin,  prezentuje najnowszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.