Komunikaty PR

Toaleta myjąca – łazienkowy „must have” dla higieny i komfortu

2024-03-20  |  15:30

W aranżacji pomieszczeń sanitarnych ważny jest nie tylko design i odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Istotną rolę odgrywa również funkcjonalność i dobór rozwiązań, dzięki którym korzystanie z pomieszczenia staje się komfortowe oraz sprzyjające dbaniu o higienę. Do nich możemy zaliczyć toalety myjące, które w wielu łazienkach zdetronizowały już standardową ceramikę.

Komfort – po prostu!

W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnego znaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie i szybki sposób na zachowanie świeżości, z drugiej – niezwykła wygoda użytkowania.

Jeszcze do niedawna toalety myjące, szczególnie te, które wyposażone były w szereg funkcji, wymagały sporej wiedzy w zakresie obsługi. Jednak nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”, dzięki czemu są proste, intuicyjne i łatwe w użytkowaniu. Przykładem jest możliwość regulacji temperatury i ciśnienia strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązania te docenią z pewnością seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi Joanna Karolczak, ekspertka marki TECE.

Na straży higieny

Woda to naturalny sprzymierzeniec czystości i to właśnie na tym fakcie opiera się najważniejszy argument przemawiający za miską myjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób przyjazny i bezpieczny dla użytkownika, a zarazem zrezygnować z dodatkowych środków czystości. Ekologicznie i ekonomicznie! Co więcej - dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Zdaniem lekarzy korzystanie z toalety myjącej może mieć duże znaczenie również w łagodzeniu podrażnień, a sam strumień czystej wody jest bardziej delikatny dla skóry niż tradycyjne środki.

W przypadku toalety myjącej warto zwrócić uwagę na podwójny kontekst kwestii higieny. Z jednej strony dotyczy samych użytkowników, z drugiej miski. Dopracowane rozwiązania pozwalają zadbać o nią w obu wymiarach, dzięki czemu nie musimy obawiać się sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po wysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnej chwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezrantowa forma, co sprawia, że ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości – wyjaśnia ekspertka TECE.

W duchu eko

Toaleta myjąca pozwala na zmianę nawyków, co z kolei przekłada się także na szereg korzyści dla środowiska. Warto wymienić choćby mniejsze zużycie papieru i nawilżających chusteczek oraz niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica. Równie istotne jest to, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Działają natomiast w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego, mniej technologii to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości. Mówiąc o nawykach, nie sposób pominąć także kwestii kształtowania samodzielności w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie łazienki w miskę myjącą wpływa na efektywność nauki zasad higieny.

Mniej znaczy więcej

To, co charakteryzuje nowoczesne modele toalet myjących, to również kompaktowa forma. Dzięki temu wpisują się w minimalistyczne aranżacje łazienek. Jeszcze do niedawna rozwiązania te były pokaźnych rozmiarów. Na szczęście coraz więcej toalet myjących posiada subtelną konstrukcję, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie również w małych łazienkach. Łącząc funkcję miski WC i bidetu pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego – podsumowuje Joanna Karolczak.

Wyposażając łazienkę w toaletę myjącą możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki nim zyskujemy również większe możliwości w aranżacji przestrzeni oraz nową funkcjonalność.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Domoteka śledzi najnowsze trendy Biuro prasowe
2024-04-26 | 11:10

Domoteka śledzi najnowsze trendy

W ostatnią niedzielę zakończyły się targi Salone del Mobile 2024 – wielkie święto designu i bezsprzecznie najistotniejsze międzynarodowe wydarzenie
Dom Futuro – przepis na przyjazne biuro
2024-04-26 | 01:00

Futuro – przepis na przyjazne biuro

Jak wynika ze statystyk, czas jaki spędzamy przy biurku podczas pracy i nauki, a także podczas grania i surfowania po sieci, z roku na rok jest coraz dłuższy. A przecież siedząca postawa
Dom Schody, które wyglądają na lekkie jak piórko!
2024-04-25 | 15:35

Schody, które wyglądają na lekkie jak piórko!

                 Choć są zbudowane z ciężkich betonowych stopni, wydają się niesłychanie lekkie, tak jakby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.